13 Ekim Pazar günü Sinpaş Altınoran Ankara’da, şehirlileri çevre dostu markalar ve iyi yaşam alışkanlıklarıyla buluşturduğumuz “İYİ BİR PAZAR” etkinliğinin 2.sini gerçekleştirdik. Etkinlik programımızda ‘İyi Ol’, ‘İyi Kal’, ‘İyi Çocuk’ ve ‘İyi Pazar’  ana başlıklarında, hayata keyif veren ve yeni bakış açıları katacak, her yaştan misafirlerimiz için çeşitli aktiviteler düzenledik.

c0300235-4922-46a8-9cda-947a001f88cd.jpeg

‘İyi Ol’ başlığı altında ilk olarak, Doğal Anane’nin ‘Şirden Mayalı Peynir Yapımı’ atölyesine katıldık. Keçi sütünden peynirin şirdenle nasıl mayalanacağını gördük ve probiyotiklerin faydalarını dinledik. Mayaladığımız peynirin tüm gün boyunca geçirdiği evreleri gözlemleme fırsatı bulduk. Bu peynirin tam anlamıyla, en sağlıklı ve lezzetli formuna, 1 yıllık bir bekleme süresinin ardından eriştiğini öğrendik. Ardından Juju Fresh ile detoks meyve sularının vücudumuza nasıl iyi geldiğini konuştuk ve çeşitli sebzeler ile yapılmış detoks meyve sularını denedik. İki atölyemiz de sağlıklı beslenme ve iyi yaşam konusunda uzman kişilerden aldığımız harika bilgilerle doluydu.

8cbc3ca0-ed89-41d1-a22d-0979ce45e23b.jpeg

İyi Ol başlıklı etkinliklerimize TDArtelier’in ‘Vazo Yapımı Atölyesi’ ile devam ettik. Birlikte çeşitli kalıplar kullanarak betondan vazolar yaptık ve boyadık. Ev dekorasyonuna meraklı misafirlerimiz atölye masalarını doldurdu,  keyifli bir sohbet eşliğinde harika vakit geçirdik. Bir sonraki atölyemiz ise Fermente ve Çocuk’un ‘Sirke Yapım Atölyesi’ydi. Çocuklar anneleriyle birlikte sirke yapmayı öğrendiler. Neredeyse her meyveden yapılabilen sirke için bu atölyede mevsim meyvesi elmaları kullandılar. Bilgi ve deneyim dolu bu atölyede becerikli miniklerle birlikte hem eğlendik hem de hayat boyu kullanabileceğimiz bir iyi yaşam pratiği daha edindik.

66f0c89b-7693-4e02-9216-2d394205e749.jpeg

‘İyi Kal’ başlığı altında gün boyu yoga ve nefes egzersizleri, spor aktiviteleri gerçekleştirdik. Ece İle Nefes’in stresle baş etmede nefes egzersizleri ile Nuray Sayın rehberliğinde her seviyeye uygun Vinyasa Yoga seansları gün boyu art arda devam etti. Altınoran’ın su kıyısında, yeşillikler içindeki  sessiz bir bölgesinde misafirlerimiz kendilerine, nefeslerine ve bedenlerine kulak verdiler.

9b89bc01-62a6-4ac3-9b4b-9c1bd802bce9.jpeg

Altınoran Meydan, “İyi Bir Pazar”ın aktif etkinliklerinin merkeziydi. Sport  International,  meydandaki büyük sahnesinde gerçekleştirdiği Pilates, Zumba gibi aktiviteler ile günümüze enerji kattı. Gün içinde sahneyi paylaştığı Fit’n Mom’un seansında ise anneler bebekleri ile birlikte spor yapmayı deneyimlediler. Bu aktif sahnenin son etkinliği Sports International’ın büyük açık hava Spinning etkinliğiydi. Bir ışık şovu eşliğinde onlarca spor sever dakikalarca düşmeyen bir tempoda pedal çevirdiler. Hem enerjisi hem görsel etkileyiciliği yüksek, muhteşem bir kapanış oldu.

10c67d74-010a-4ecd-bec7-2d94d9aaa247.jpeg

‘Doya Doya Yaşam’ serisiyle ve yaşam enerjisiyle çok sevdiğimiz diyetisyen Elvan Odabaşı da İyi Bir Pazar’da bizlerleydi. ‘Metabolik İhanetler! Şimdi Af Zamanı’ konulu söyleşisinde bize her vücudun kendi dinamiklerine uygun bir diyete ihtiyacı olduğundan ve bağırsakların iyi çalışmasının öneminden bahsetti. Elvan Odabaşı samimiyeti ve güler yüzüyle günümüze hem renk kattı hem de bize diyet ve iyi beslenme konusunda değerli bilgiler verdi.

“İyi Bir Pazar”, hayvan sever misafirlerimiz için keyifli bir etkinliğe de ev sahipliği yaptı. Veteriner hekim ve Uzman Köpek Eğitmeni Tarkan Özvardar, ‘Kent Yaşamında Köpeğin Yeri’ söyleşisinde bize, günlük yaşamda her an etrafımızda olan evcil ve sokakta yaşayan köpeklerle, onlara nasıl yaklaşmamız gerektiğiyle ilgili faydalı bilgiler verdi. Ardından köpeği ile gerçekleştirdiği şovu büyük bir kalabalık alkışlar eşliğinde izledi. Bunun yanı sıra Farmina Pet Food,  Çankaya Pet House işbirliği ile, standında gün boyunca sokak hayvanları için ücretsiz mama dağıttı.

3061510f-33fb-4ecd-88a0-a121ebd656ba.jpeg

‘İyi Pazar’ alanında ise çevre dostu ve sağlıklı ürünleri olan birçok markayla tanıştık. Organik ve doğal gıdadan ev temizliğine, doğal kozmetikten kişisel bakıma, ev dekorasyonundan evcil hayvan ürünlerine, size iyi bir yaşamda eşlik edecek birçok marka İyi Bir Pazar’daydı.

10c67d74-010a-4ecd-bec7-2d94d9aaa247.jpeg

‘İyi Çocuk’ başlığında küçük misafirlerimiz, Final Okulları-Altınoran ile gün boyu çeşitli çocuk etkinliklerinde harika bir gün geçirdiler. Kendileri için hazırlanmış masalarda heykeller yaptılar, yaşıtlarıyla birlikte hem eğlendiler hem öğrendiler.TanOto, Ford ve Fiat ailesinden araçlarla tüm gün test sürüşleri gerçekleştirdi. Herter Oto, Vespa modellerini sergiledi. Delta Bisiklet ise birçok modeliyle sağlıklı bir alışkanlığın test sürüşü için Altınoran Meydan’daydı. Medsentez Tanı Merkezi de meme kanserinin erken teşhisi konusunda farkındalığı uyandırmak üzere tüm gün Altınoran Meydan’da bizlerleydi.

5d67da25-d110-4610-b7f3-338a257180ad.jpeg

Sinpaş Altınoran’daki ‘İyi Bir Pazar’, iyi yaşam için 46 marka ile iyi yaşam meraklısı 7 binin üzerinde katılımcıya iyi bir yaşamın her noktasında dokunduğumuz bir gündü. Misafirlerimiz hem kendilerine vakit ayırdılar hem de yeni yaşam alışkanlıkları ve markalarla buluştular. Bir sonraki etkinliğimiz için şimdiden sabırsızlanıyoruz. İyi Bir Pazar’da tekrar buluşmak üzere!

No responses yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir